Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

Identita křesťana dnes
  • 27.2.2008
  • 234 zobrazení
  • 00
Do postní doby jsme vstoupili Popeleční středou. Popelec udělovali P. Jaroslav a P.Josef.
  • zima 2009/2010
  • 98 zobrazení
  • 00
Letos se jde již 29 pouť z Levého Hradce na Velehrad. Jako již několikrát i letos se jí účastním. Doprovázeli nás tři kněží, františkán P.Antonín Klaret OFM, salesián P.Josef Glogar sdb a P.Jan Peňáz ze Křtin. Mši svatou jsme měli v kostele sv.Klimenta na Levém Hradci při zahájení poutě a v neděli na Proseku v kostele sv. Václava. Ve Staré Boleslavi jsem se pokusil navštívit P. Bořivoje Bělíka, ale byl právě zaměstnán svými kněžskými povinnostmi. Tak snad příště budu mít víc štěstí.
  • 21.2.2010
  • 250 zobrazení
  • 00
Dnes, za hojné účasti věřících, jsme se rozloušili s panem Ferdinandem Štikou. Mši svatou koncelebrovali P.J.Kučera a P.J.Neliba. Věčné světlo ať mu svítí a odpočívá v pokoji. Amen.
  • 11.3.2010
  • 114 zobrazení
  • 00
Páteční křížová cesta s následující mší svatou.
  • 12.3.2010
  • 69 zobrazení
  • 00
Třetí a čtvrtá etapa pouti Čelákovice-Nymburk-Městec Králové. Šlo nás 21 v sobotu s P.Janem Peňázem, který sloužil večer mši svatou v Nymburku v kostele sv. Jiljí. Byli jsme ubytováni na faře a přijati a pohoštěni farností - srdečný dík! V neděli sloužil mši svatou už v 8 hod (normálně v 9.30) místní farář P. Petr Kováč. Několik místních farníků nás doprovodilo za město, nebo až do Městce. Příští trasa bude Městec Králové-Obědovice-Pardubice 10.a 11.4.
  • 14.3.2010
  • 126 zobrazení
  • 00
Dnes nás navštívil P.Jeroným Jurka ofm, provinční představený od Panny Marie Sněžné v Praze. Před mší svatou vedla modlitbu růžence sestra Hana. Mši svatou koncelebrovali P.Jurka a P.Kučera. Následná beseda v učebně byla na tema "Františkánské poselství světu". Děkujeme za přednášku a milé společenství.
  • 19.3.2010
  • 231 zobrazení
  • 00
Na dnešní sobotní dopoledne byl vyhlášen úklid kostela. Sešlo se nás šestnáct. Uklízelo se v kostele, na věži, okolo kostela i na zahradě. Dík za spolupráci. Na závěr malé agape.
  • 20.3.2010
  • 120 zobrazení
  • 00
Slovo Boží a slovo lidské (V.) část. Současně P.Hřebík představil knihu Bible a morálka.
  • 26.3.2010
  • 73 zobrazení
  • 00
Květná neděle se svěcením ratolestí a čtením pašijí.
  • 28.3.2010
  • 00
Skupinka mladých si připravila a dvakrát uskutečnila křížovou cestu v našem kostele. Děkujeme Elišce, Kateřině, Lucii, Radce, Janovi a Norbertovi za duchovní zážitek.
1 komentář
  • 29.3.2010
  • 77 zobrazení
  • 11
Slavení obřadů na Zelený čtvrtek.
  • 1.4.2010
  • 56 zobrazení
  • 00
Křížovou cestu provedly katechetky, děti a jejich rodiče za účasti farnosti.
  • 2.4.2010
  • 56 zobrazení
  • 00
Slavení obřadů Velkého pátku.
  • 2.4.2010
  • 72 zobrazení
  • 00
Večerní obřady Bílé soboty.
  • 3.4.2010
  • 70 zobrazení
  • 00
Hle vstalť jest nyní Kristus Pán.........Aleluja, aleluja.........
  • 4.4.2010
  • 00
Velikonoční pondělí se tradičně neobešlo bez pomlázky.
  • 5.4.2010
  • 84 zobrazení
  • 00
Na velikonoční pondělí jsem se vydal do Řep k sestrám boromejkám na koncert. Kostel Sv.Rodiny, kde byl koncert "Břevnovského chrámového sboru", se vyznačuje výmalbou v duchu beuronské školy. Jeden z malířů Antonín Vrbík později provedl i výmalbu kostela v Rozdělově. Koncert uvedla sestra Consolata, představená "Domova sv. Karla Boromejského".
  • 5.4.2010
  • 85 zobrazení
  • 00
Pátá a šestá etapa Městec Králové-Kratonohy-Pardubice. Šlo nás tentokrát osmnáct. V M.K. rodný dům spisovatele Karla Schulze. V Kratonohách večeře v motorestu, ubytování na prázdné faře. Ráno mše svatá v místním kostele sv. Jakuba. Sloužil ji P. ICLic Pavel Seidl z Chlumce nad Cidlinou. Příští etapy Pardubice-Sedlišťko-Litomyšl budou 15. a 16.5.10
  • 10.4.2010
  • 103 zobrazení
  • 00
Z Benešova vyšlo čtrnáct poutníků a přes Konopiště šlo podél Konopišťského potoka do Poříčí nad Sázavou. Cestou jsme se pomodlili růženec a polední Anděl Páně, vzpomněli na Smolenské neštěstí. Okolo kostela Sv. Petra a Pavla jsme došli k sv.Havlu kde je na hřbitově Dr.F.Nosek pohřben. Na místě všechny přivítal Mgr.Jiří Zajíc. Přednášku o Noskově životě měl Prof.Ing. Lubomír Mlčoch. Mši svatou koncelebrovali P.Jeroným František Jurka OFM, P. Josef Smola, P. Pavel Čtvrtečka a místní P.Martin Janata. Potom byla společná modlitba u hrobu. Našlo se i malé občerstvení. Poutní cesta nenáročná, ale velmi příjemná.
  • 17.4.2010
  • 293 zobrazení
  • 00
Dnešní, poslední sobotu, jako pravidelně každý měsíc, byla pouť k Palladiu země české v bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Mši svatou koncelebrovali P.Michal Procházka a P.Karel Šubrt. Putoval jsem z Horních Počernic přes Zapy. Po mši svaté jsem navštívil P.Bořivoje Bělíka a popřál mu k narozeninám. Hodina milého setkání uběhla jako voda. Jedna z návštěv byla i z Trhového Štěpánova pod Blaníkem.
  • 24.4.2010
  • 93 zobrazení
Druhá beseda o Izraeli
  • 16.4.2008
  • 00

Nebyla nalezena žádná alba.

Aktivní od

24. března 2008

Pohlaví

Datum narození