84.Stará Boleslav - Svatováclavská pouť 28.9.09 (část B)

Rozdělovská farnost se letos vydala do Staré Boleslavi na pouť za sv.Václavem, ale i za sv. Otcem Benediktem XVI. Ráno jsme odjížděli z Rozdělova v 6 hod. a vystoupili u starých kasáren ve Staré Boleslavi. Potom jsme pěšky přešli na Proboštskou louku, kde byl vybudován poutní areál. Zde jsme se rozdělili každý do sektoru kam byl přidělen. Na velkých obrazovkách jsme měli průběžně možnost sledovat cestu a návštěvy sv. Otce. Mši svatou sloužil sv. Otec, spolu s kardinály, arcibiskupy, biskupy a asi s pěti sty kněží.Pro všechny přítomné to byl velký prožitek a povzbuzení do dalšího života s Kristem. Po mši svaté někteří poutníci navštívili baziliku sv. Václava a uctili zde jeho ostatky, jiní kostel Panny Marie a zde se poklonili Palladiu země České, jiní směřovali přímo k parkovištím autobusů. Do Rozdělova jsme se vrátili po 16 hod. V souboru jsou fotografie ze mše svaté, ale i ze Staré Boleslavi kde probíhaly další akce. Děkuji L.Žofákové za přispění několika doplňujícími fotografiemi.