166. Noc kostelů 27.5.11

Noc kostelů v Rozdělově. Farní společenství připravilo program pro noc kostelů s bohatou duchovní i kulturní náplní. Začali jsme večerní mší svatou, po ní následovali Loretánské litanie zpívané sborem. Otec Jaroslav Kučera přivítal návštěvníky a popřá všem pěkné zážitky. Následovalo vystoupení farního pěveckého sboru, přednáška s prohlídkou kostela a současně program pro děti "Po stopách kostelníka". Následovala prohlídka varhan s výkladem a koncert na varhany. Pak jsme zavzpomínali na obnovu kapličky svatého Mikuláše na náměstí v Rozdělově (z roku 1991) promítáním starého filmu. Opět následovala komentovaná prohlídka kostela. Rozdělovský chrámový sbor zazpíval pro radost a farní kapela se připojila programem "Všechny národy tleskejte rukama". Průběžně probíhala prsentace činnosti farnosti na plátně. Na závěr "Zpěv o Naději" ve ztemnělém kostele osvětleném pouze svíčkami v rukách lidí, písně s Taizé si mohli se sborem zazpívat všichni přítomní. Co dodat? Bylo to milé pohlazení duchovní i kulturní a všem kdo se jakýmkoliv způsobem zapojili můj upřímný dík. J.H.

Fototechnika

Olympus SP510UZ