141. Slaný - středověká bible a Julius Zeyer v Dolíně 11.9.10

V rámci "Evropské dny kulturního dědictví", byla ve Slaném v piaristickém kostele provedena výstava biblí (Kutnohorská r.1489, Melantrichova r.1549, Svatováclavská r.1715, Veleslavínova r.1613, seřazeno dle fotografii). Následný komentář k vystaveným biblím Vladimíra Přibyla uvedl a hosty přivítal, starosta města Slaného RNDr. Ivo Rubík. Druhou zajímavou akcí byl přednes povídky "Samko Pták" od Julia Zayera z cyklu Tři legendy o krucifixu - v kostele Šimona a Judy v Dolíně. Čtení uvedl P.Pavel Táborský ze Slaného, text přednesli herci "Slánské scény" - Vladimír Kryštof Maliňák, Michaela Chrapová a Tomáš Vott; na kytaru zahrál Martin Carvan. Vystoupení se zájmem vyslechl ministr školství Mgr. Josef Dobeš. Jsem rád, že jsem obě úspěšné akce mohl navštívit.